Zkusila jsem Nutrietu…

 

Nutrieta

Několik let jsem statečně odolávala instantním dietám. Věřila jsem, že trošku disciplíny a úprava jídelníčku vše zachrání. Výsledek rozhodně neodpovídal očekávání.

Letos se objevila na trhu Nutrietu. Základním principem této proteinové diety je přísun dostatečného množství kvalitních bílkovin za současné redukce přísunu tuků a cukrů ve stravě.

Zvědavost nás přemohla a zorganizovali jsme v lékárně malou ochutnávku. Výsledek? V testu u nás zvítězili slané pytlíky. Uznejte, že špenátovo-pórková polévka s krutony nebo houbový či chřestový krém zní lákavě.

Odhodlala jsem se proto vystavit své vlastní tělo a orgány zázraku jménem Nutrieta. Dieta mi byla sympatická hlavně proto, že se můžete v podstatě normálně zdravě stravovat. Akorát pár chodů vyměníte za instantní jídlo. Ale žádná hladovka to rozhodně není. Počet pytlíků na den se postupně snižuje od tří kusů na den. K tomu jíte všechno co je zdravé a povolené. Ideálně zelenou a bílou zeleninu, drůbeží maso, ryby, postupně přidáváte i přílohy (brambory, těstoviny).

Doporučuje se hodně pít, což je pro mě snad největší kámen úrazu. Pila jsem sice jen vodu, občas dochucenou citronem a mátou, ale musím uznat, že moc jí nebylo…

Na začátku trýznění jsem se těšila hlavně na sladké dezerty a nápoje. Je fakt, že mi nějaký čas i chutnali. Broskvovo-mangový drink je osvěžující, capuccino mi suplovalo chybějící kafíčko s cukrem a smetanou. Zřejmě mám ale na jazyku nějaké čidlo na umělá sladidla. Cukr má stopku, já vím, ale sukralózou být živ dlouho nelze. I přesto všechno jsem se na horkou čokoládu z Nutriety vždy velmi těšila. Když máte k obědu kuřecí prsíčko s brokolicí, není divu.

Závěrem musím uznat, že Nutrieta mě bavila a vůbec to nebolelo. Přiznávám pár drobných hříchů (sklenku vína, křupavý rohlík a latté jsem si v slabé chvilce nedokázala odepřít). Dieta je praktická i pro hektičtější dny. Ideální svačinka, když nestíháte vůbec nic. Pytlík a šejkr do kabelky a můžete vyrazit! Všechny pokrmy se rozpouštějí rychle i ve studené vodě.

Při mé nedisciplinovanosti a deficitu pevné vůle jsou tři kila mínus krásným výsledkem! Jsem na sebe hrdá.

P.S. Nehubněte v těhotenství a během kojení, užívejte si mateřství!