Sexy opálená už na jaře

iStock_000021115134_FullLéto klepe na dveře, čas vytáhnout sukýnky a šatičky, dámy. I Vás každoročně děsí pohled na sýrově bílou pokožku po dlouhé zimě? Problém samozřejmě rychle vyřeší návštěva solária či dovolená v exotické cizině. Mám pro vás ale praktičtější, rychlejší a zdravější řešení. Zkuste letos v pohodlí domova tzv. samoopalovák. Nebojte, časy nevzhledných oranžových skvrn a tmavých dlaní jsou už snad pryč. V lékárnách dnes seženete spoustu kvalitních produktů, stačí si vybrat.

Zkusím vás navigovat, jak si nejlepší bronz v tubě vybrat a jak jej správně aplikovat.

Nesmí se zanedbat příprava kůže před samosluněním. Důkladně depilujte chloupky a vyhlaďte kůži peelingem. Vysušená místa, jako jsou lokty, kolena nebo paty nejprve natřete oblíbeným hydratačním krémem. Co se týče samotného nanášení, postupujte systematicky, jediný kousek těla nesmí být zapomenut. Přípravek velmi pečlivě naneste do všech záhybů, na chodidla, ruce… Dlaně je potřeba hned po aplikaci pořádně umýt.

V nabídce jsou autobronzanty ve formě sprejů, gelů, krémů, pěny, tónované, bílé, průhledné… Nejlépe se asi aplikuje sprej. Rovnoměrně nastříkáte, necháte uschnout. Odpadá tak problém oranžových dlaní. Dobře se vstřebává i gel, akorát je občas těžké odhadnout, kde už jste namazaly a kde ne. Hrozí nevzhledné skvrny. Proto doporučuji lehce zabarvené krémy, ideálně s hydratační složkou.

Bronzový odstín můžete očekávat po 15-60 min, u některých produktů si musíte počkat pár hodin. Aplikaci potom další dny opakujte tak často, jak velmi se chcete čokoládě podobat.

Na závěr pár vyzkoušených tipů z lékárny:

  • Vichy Samoopalovací mléko Capital Soleil – má velmi příjemnou texturu i vůni, zároveň hydratuje.
  • La Roche Posay Samoopalovací gel Autohelios – lehký gel, účinkuje po pár hodinách.
  • Uriage Bariésun Brume – sprej, díky unikátní kombinaci dvou samoopalovacích účinných látek (DHA a erytrulóze) září pokožka rovnoměrným zlatým odstínem již po jedné hodině.