Revoluce v opalování

woman applying sunscreen at the beach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pár tropických dní už máme letos za sebou. Nejvyšší čas doplnit letní výbavu o kvalitní opalovací produkty.

Letos mě zaujala novinka od Eucerinu. Nebojím se říct, že to bude hotová revoluce! Nastříkat a vyrazit. Sen každého rekreanta :-). Zvlášť chlapi nový sprej jistě ocení. O dětech v pubertálním věku ani nemluvím. Ale pěkně po pořádku.

Zkusila jsem pro Vás transparentní sprej na opalování Dry Touch SPF 50+. Obsahuje antioxidant licochalcon A, přírodní složku, která chrání kožní buňky v hlubších epidermálních vrstvách před poškozením volnými radikály. Aerosol se krásně nanáší ze všech uhlů. Už nemusíte nikoho prosit, aby Vás na pláži namazal. Dry touch nelepí a nemastí. Pro jeho lehkou texturu doporučuji také na mastnější pokožku. I citlivá a aknózní kůže Vám jistě bude vděčná za výběr. Chlapi budou vděční za možnost aplikace na ochlupené části těla. Hlavně ale ocení rychlost aplikace. Pozor, bílé šortky po aplikaci nedoporučuji. Když se ochranný film nestihne vstřebat, může barvit.

Já jsem letos otestovala variantu s faktorem SPF 30. V Praze bohatě stačil (i jedna aplikace stačila na celodenní výlet). K moři doporučuji zabalit silnější verzi s ochranou SPF 50.

A na závěr malé opakování:

Jak správně aplikovat opalovací přípravek?

  • Aplikujte na pokožku ještě před odchodem ven (20 minut před vystavením slunci).
  • Obličej, včetně uší a krku, pokryjte dostatečně silnou vrstvou krému.
  • Věnujte zvláštní pozornost místům, na které se často zapomíná, jako jsou kolena, nárty a chodidla.
  • Po 30 minutách ideálně přidejte další vrstvu přípravku, aby byl nanesený všude, a tak byla zajištěna plná ochrana.
  • Nanášejte přípravek opakovaně vždy po dvou hodinách, zejména po plavání nebo v případě rizika zvýšeného pocení nebo mechanického setření ručníkem.

Hezké léto přeje Daniela