profil

Já a moje rodina

O mně

Jmenuji se Daniela Vondráčková. Narodila jsem se v metropoli východního Slovenska, kde jsem prožila spokojené a radostné dětství. Mé rodiče natolik okouzlila čistota a vůně lékárny, že se rozhodli mít ze mě lékárnici. Dnes jsem jim za tento impulz nesmírně vděčná.

Po ukončení střední zdravotní školy jsem dva roky sbírala zkušenosti jako laborantka v Košicích. Následně jsem úspěšně absolvovala Farmaceutickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě.

Letos už je to čtrnáct let, co jsem se vypravila za dobrodružstvím do Prahy. Po třech letech praxe jsem si udělala atestaci v oboru lékárenství. Postupně jsem pracovala v „apotékách“ v Praze i mimo ni. K srdci mi ale nejvíc přirostla ta na Letné, kde jsem prožila hezkých sedm let. Právě tady, naproti v pizzerii, jsem potkala manžela a otce mých dětí. Vzali jsme se po krátké známosti a za pár měsíců se nám narodil Lukášek. Jen co jsme se z toho vzpamatovali, byli jsme doma čtyři. Viktorka přišla na svět dva roky po svatbě.

Mateřskou dovolenou jsem si zpestřovala službami v lékárně. Měla jsem potřebu odreagovat se od kojení a plínek a nechtěla jsem ztratit kontakt s oborem. Manžel mne statečně podporoval, i když si občas sáhl na dno. Když děti nastoupily do školky, přišla úžasná nabídka – vést lékárnu v Letňanech.  Neváhala jsem ani chvilku. Práce mě baví a naplňuje. Vždycky to tak bylo, ale teď, po mateřské dovolené, je ten pocit ještě intenzivnější. Mám ráda lidi, společnost, komunikaci. Každý den potkáte v lékárně zajímavého člověka se zajímavým osudem. Každý den pomáháte.

Celotýdenní provoz lékárny mi dává sice zabrat, ale o to víc si vážím chvil strávených s dětmi v bazénu, na procházce, v kině, na dobrém obědě v restauraci nebo na chalupě v západních Čechách či u babičky na Slovensku.

Mám ráda útulné kavárny, dobré víno, vyhledávám gurmánské zážitky, veselou společnost, hlasitou hudbu a vtipné lidi.

V březnu mi bude čtyřicet a chystám se bilancovat. Ale jak tak koukám na svůj profil, není toho mnoho, co se mi v životě nesplnilo.

Jsem věčná optimistka, možná i trochu „flegmatička“, občas naivní. Ale je mi tak fajn.