Poprvé ve vaně

Na první koupání po návratu z porodnice asi nikdy nezapomenu.

oilatum_myci_gel_2v1_pro_deti_300ml (1)Třesoucí se ruce a vrtící se Lukášek. Sama doma, obklopena desítkami kartáčků, žínek a teploměrů. Každým dalším koupáním to bylo lepší a lepší…Brzy jsem pochopila, že obří přebalovací pult na kolečkách, speciální vanička s otvorem na dně a kleštičky na nehty ve tvaru berušky – jsou k ničemu.

Mnohem praktičtější se ukázala být obyčejná plastová vanička s podložkou na koupání.
Osvědčilo se mi koupání před jídlem, akorát miminko nesmí být hladové.

Při mytí postupujeme od hlavičky a omyjeme všechny záhyby kůže. Žínkou očistíme obličej. Uši a nos nevytíráme. U děvčátek při čištění pipinky a zadečku postupujeme vždy zepředu dozadu.

Po koupeli celé tělíčko natřeme krémem, tělovým mlékem nebo olejem.

Pokožka miminka je méně odolná než pokožka dospělého. Proto ji může snadno podráždit prakticky cokoliv – nevhodně zvolená kosmetika, sluníčko, moč, dlouhé koupání.
Po narození ještě nefungují mazové žlázy a pokožka novorozence je proto chudší na pot a maz. Ani její obranyschopnost ještě není zcela vyvinutá.

Když je ochranná bariéra narušená, dochází k nadměrnému odpařování vlhkosti z pokožky, pokožka může být suchá a drsná. Tato pokožka vyžaduje speciální péči. Běžná mýdla zbavují pokožku vlhkosti a problémy zhoršují.

Jakou kosmetiku tedy použít?

Dnes jsem pro vás vybrala novinku – řadu Oilatum Zklidnění a ochrana.
Čtyři nové produkty jsou vyvinuty tak, aby splňovaly požadavky péče o suchou, svědivou a podrážděnou pokožku. Můžete je použít pro miminka již od prvního dne života.
Vyživující tělové mlíčko obsahuje minerální oleje, které šetrně zklidňují suchou nebo ekzematickou pokožku.
Mycí gel a šampon 2v1 mají děti moc rády – nedráždí oči a neobsahuje mýdlo. Šampon usnadňuje rozčesávání neposlušných vlásků.
Vaše ratolesti se jistě vyřádí v krásně voňavé pěně Oilatum. Asi dvakrát týdně přidám do koupele jednu odměrku Oilatum emollient (obsahuje tekutý parafín) – klasika, na kterou nedám dopustit.

Líbí se mi také design řady. Produkty lehce odlišíte podle barevných zvířátek na obalu. Balíček Oilatum může být hezkým dárkem pro čerstvou maminku.