Padají vám vlasy po porodu?

Zatímco během těhotenství mohou vaše vlasy vypadat výborně a vůbec nepadají, po porodu je všechno jinak. Pár měsíců po tom, co přivedete potomka na svět, vás překvapí chomáč vlasů na kartáči…

Tento jev trápí většinu z nás. Je důsledkem velkého fyzického i psychického stresu, jakým porod nepochybně je. Naše tělo se musí vyrovnat s velkými hormonálními změnami. Nejvíce vypadaných vlasů jsem zaznamenala asi šest měsíců po porodu. Normálně nám denně vypadá 50-150 vlasů (po mytí i 300).

Hair loss and brush

Co dělat, když je toto množství mnohem větší (2-3 násobně)?

Příčinou vypadávání může být i nedostatek některých minerálů. Zařaďte proto na svůj jídelníček potraviny bohaté na zinek, železo, vápník, hořčík a vitaminy skupiny B, vitamin E a vitamin A. V případě, že nevíte, co dříve a nestíháte pohlídat si pestrost stravy, vsaďte na potravinové doplňky pro těhotné a kojící ženy z lékárny.

Dobrá zpráva je, že vlasy dorostou asi rok po porodu. Přesto je lepší udělat maximum pro lepší kvalitu vlasů včas. Prospěje kratší účes, méně úprav, nežehlit, nefénovat horkým vzduchem. Barvení vlasů v těhotenství neškodí. Myjte si hlavu cca jednou za tři dny. Pořiďte si přípravek proti padání vlasů, můžete zvolit šampon, kondicionér či přímo sérum. Při aplikaci séra dopřejte své pokožce masáž, nejenže se účinné látky dostanou lépe do pokožky, ale kůži zároveň důkladně prokrvíte.

Z lékárny jsem pro vás vybrala produkt od Vichy, AMINEXIL PRO, kúru proti vypadávání vlasů. Přípravek se nanáší pomocí jemného masážního aplikátoru s kulatou špičkou z bílého bronzu. Je speciálně navržený pro cílenou aplikaci a lepší nanášení přímo na vlasovou pokožku a stimulaci mikrocirkulace. Zaujala mě jeho nemastná, nelepivá textura. Mohu potvrdit, že se opravdu příjemně nanáší. Aplikuje se jedna ampule denně na začátku kúry. Nechá se působit a neoplachuje se. Aby byl efekt dokonalý, doporučuji Dercos posilující šampon jako doplněk ke kúře. Jde o jediný šampon s obsahem Aminexilu. Ten působí proti tuhnutí kolagenového pouzdra. Uchovává vláčnost a elasticitu tkání, které obklopují vlasový kořínek, a tím pomáhá pevněji ukotvit vlas ve vlasové pokožce. Šampon můžete používat i pro časté mytí.

Přeji vám zdravé vlasy plné života.