Má smysl posilovat imunitu?

Sezóna rýmiček je už v plném proudu a v dětském kolektivu se nachlazení a chřipce neubráníte. Jen co se dítko zbaví nepříjemné zelené rýmy, už Vám ho paní učitelka posílá domů s kašlem. Jak přežít zimu bez nemocí? Doporučuji začít posilovat imunitu včas, ideálně hned s nástupem do kolektivu.

Když je Vaše dítko často nemocné, nezoufejte. Věřím, že zorientovat se v nabídce lékáren není lehké. Možností je mnoho. Od klasiky v podobě vitaminu C, přes echinaceu, nukleotidy, kolostrum a laktobacily, až po tzv. glukany. Jedná se o poměrně velkou skupinu doplňků stravy. Proto se dneska budu věnovat hlavně těmto produktům.

Glukany můžete naordinovat dětem už od 1 roku. O co vlastně jde? Jedná se o polysacharidy získané z kvasinek, hub, případně z obilných zrn. Účinnost betaglukanů nezáleží na jejich původu, ale na dostatečném množství denní dávky a chemické čistotě (ty kvalitnější mají víc než 70 % čistotu). Obranyschopnost dětského tělíčka dokážou zvýšit až o 10-15%.

Z nabídky pro naše nejmenší mě zaujal sirup Glukánek. Našim dětem moc chutnal, má příjemnou pomerančovou příchuť. Obsahuje glukany z kvasnic vysoké kvality a čistoty. Konzervanty tu nenajdete. Můžete podávat i během antibiotické léčby, pomůžete tak organismu v boji s bakteriálním onemocněním.

Pro větší děti zvolte betaglukany v kapslích (Imunoglukan, Betaglukan Imu, …).Doporučená denní dávka je 200 mg.  Výrobci často kombinují výtažky z hlívy s rakytníkem, echinaceou (DrMax Hlíva forte), nebo laktobacilami (Terezia company). Nezapomínejte na sebe, zdravá maminka je základ. Glukany jsou výborným pomocníkem i v čase, když je vaše tělo oslabené stresem a vyčerpáním.

Přeji všem krásné zimní radovánky bez nemocí!