Téma měsíce

Lenošení bez popálenin

Dny zalité sluncem jsou konečně tady. Pořád váháte, na který opalovák letos vsadit? Tentokrát jsem se rozhodla vyzkoušet pro vás řadu Uriage Bariésun. Mohu potvrdit, že jde o velmi kvalitní francouzskou kosmetiku, kterou najdete v lékárnách Dr.Max. Producent této řady vlastní pramen termální vody Uriage. Uriage je bakteriologicky čistá a přirozeně bohatá na minerální látky a stopové prvky. Voda je obsažena ve všech produktech a má zklidňující, hydratační a ochranný efekt. Lázně Uriage navštíví ročně až 4500 pacientů (léčí se zde kojenci už od šesti měsíců) – to mluví za vše…

Otestovala jsem pro vás opalovací krém Uriage pro děti s faktorem SPF30. Je určený už pro nejmenší děti a kojence. Děti ho výborně tolerují, protože obsahuje pouze minerální filtr, neobsahuje žádné chemické filtry, parabeny a parfémy. Minerální filtr tvoří fyzikální bariéru, která odráží UV záření. Musíte ovšem počítat s tím, že tato bariéra má bělavou barvu a hůř se roztírá. Přípravek je ideální volbou i pro děti s atopickým ekzémem. Nezapomínejte ale, že děti do tří let bychom neměli vystavovat slunečnímu záření vůbec.

Pro moje děti jsem letos do kufru přibalila mlíčko s faktorem SPF50+. Lehce se nanáší i roztírá. Aplikace byla proto rychlá, děti neobtěžovala :-). Pro mě je důležité, že neobsahuje žádné dráždivé látky, parabeny, alkohol ani parfém. Mlíčko mně zaujalo tím, že krásně hydratuje dětskou pokožku. Výrobce udává, že mléko je voděodolné. Malé potápěče jsem samozřejmě mazala víckrát denně, protože písku, ručníku a potu opravdu neodolá žádný opalovák.

Výborným a hlavně praktickým pomocníkem na dovolenou je tyčinka s UV ochranou SPF50+. Mám ji pořád u sebe a aplikuju v tlusté vrstvě hlavně na ouška, nos, ramínka, znaménka a jizvy…Tyčinka je bez chemických filtrů, doporučuji klidně i pro nejmenší dětičky.

My jsme si letos dovolenou opravdu užili! Přeji krásné lenošení bez popálenin i vám.

Co sbalit na dovolenou s dětmi?