Lékárnička na hory

 

iStock_000027959806_Large

Chystáte se i letos s dětmi na hory?

Zkusme si shrnout, co všechno nás může během zimních radovánek překvapit. Je lepší mít základní medikamenty u sebe, než shánět lékárnu v nejbližší vesnici. Zvlášť o svátcích to může být pěkná komplikace na vysněné dovolené.
S malými dětmi bude lékárnička vypadat trošku jinak, než s puberťákem. A bude nepochybně bohatší. V případě, že vyrazíte za sněhem dál, nezapomeňte podle vlastních zkušeností podat před cestou Kinedryl, nebo zázvorové lízátka proti cestovní nevolnosti.

Cestování s nejmenšími

Když posbíráte odvahu a vypravíte se s kojencem, určitě Vám nesmí chybět léky na zvýšenou teplotu. Zvolte formu sirupu nebo čípků (lepší při zvracení). Doporučuji zabalit radši přípravky se dvěma účinnými látkami (např. Nurofen a Panadol). Nezapomeňte na teploměr.
Na případný průjem postačí Smecta a Enterol. Když mívá vaše dítko potíže opačného rázu a změna prostředí způsobí zácpu, přibalte dětské glycerínové čípky.
V zimě hrozí častěji rýma a nachlazení. Nezapomeňte proto určitě na mořskou vodu, Olynth a odsávačku pro nejmenší. Na případný kašel zkuste vzít malou lahvičku Kaloby, nebo Sinecod na noc. Škrábání v krku vyřeší Junior-angin s jahodovou příchutí (vhodný pro děti starší 4 let).

Ochrana před sluncem

Pozor na sluníčko na horách. Dětská pokožka je mnohem náchylnější na spálení, proto doporučuji opalovací krém s faktorem 50+. Vhodný je také zimní krém pro děti, výživný a mastnější. Chrání citlivou dětskou kůžičku před větrem a mrazem. Zkuste například ten od Altermedu. Nezapomeňte také na rty, vsaďte na Neutrogenu tyčinku s SPF faktorem 20.
U větších dětí se během lyžovačky může přihodit lecos. Mějte proto po ruce radši sadu náplastí, desinfekci a obvaz obyčejný i elastický. Na bolesti svalů po celodenním řádění pomůže jistě kostivalová mast, či chladivý mentolový gel.

Jako rychlý zdroj energie poslouží bonbóny z hroznového cukru. Dětem velmi chutnají, namixujte si do zásoby víc příchutí.

A teď už můžete spokojeně vyrazit! Pro dospělé už jenom připomínám Anti-ethanol a Vyprošťovák :-).

Užijte si zimní radovánky!