Kůže v těhotenství

Těhotenství je období radostí i starostí. Naše tělo se musí vyrovnávat s velkou hormonální bouří. A mění se téměř všechno: váš život, postava, psychika i kůže. Jsou mezi námi děti štěstěny, které kvetou celých devět měsíců. Těhotenství jim vysloveně svědčí, pleť je krásně čistá, napnutá a zdravě růžová. Všechny trable z období před otěhotněním jsou pryč – jako mávnutím kouzelným proutkem.

A potom je tu ta druhá skupina. Do té se bohužel musím zařadit i já. Jen co se začnete těšit z těhotenské průkazky, zavzpomínáte na časy puberty pupínkatým obličejem. Ranní nevolnosti a zvracení pleti také vůbec neprospívají. Za krátkou dobu začnete růst do všech stran a to už chudák pokožka nezvládá vůbec. Elastické vlákna v podkoží rychle praskají a na kůži se objeví první pajízevky – tzv. strie. V první fázi jsou fialové barvy, postupně bělají. Jizvičky se po porodu likvidují těžce, laserem, případně chemickým peelingem. Proto je tak důležitá prevence.

shutt

Jak vzniku trhlinek zabránit?

Kůže musí zůstat trvale hydratovaná, vláčná. Takže jediná a nejdůležitější rada zní: mazat, mazat, mazat. Pravidelně a pečlivě, ideálně dvakrát denně. Účinek podpoříte správnou masáží. Na trhu je velké množství zaručeně zázračných produktů na boj s popraskanou kůži. Naposledy jsem psala o voňavém olejíčku od Eucerinu. Kromě olejů můžete v lékárnách narazit na tělové krémy, mléka, emulze. Vyberte si konzistenci, která vám vyhovuje nejvíc. Zkusila jsem například krém VICHY Action Integrale vergetures. Ocenila jsem hypoalergénní složení a rychlé vstřebávání. Textura umožňuje rychle se po aplikaci přípravku obléci. Aplikuje se na partie, kde by se mohly objevit strie (břicho, prsa, stehna a boky). Krém s obsahem silikonu, vyživujících rostlinných olejů a hydroxyprolinu nabízí dvojí účinek – korektivní a preventivní. Krém pomáhá pokožce ke zpevnění a viditelně zmírňuje již existující strie – jejich velikost se zmenšuje a zabarvení ustupuje.

Říká se, že z 90 % ovlivní rozsah strií dědičná predispozice. Těch 10 % je ale pořád v naších rukou.

Přeji Vám hladké bříško a hlavně hladký průběh celého těhotenství.

Daniela