Jak vyzrát na atopický ekzém..

Atopický ekzém – strašák už deseti procent populace! Dědičnost, změny teplot i prořezávaní zoubků nebo očkování – to je jen několik příčin, které mohou ekzém vyvolat.

Stav zhoršují i některé potraviny (kravské mléko, citrusy, rajčata, vejce…). Neprospívá ani nošení nevhodných oděvů, suchý nebo zakouřený vzduch.

Atopická kůže malého pacienta je velmi suchá, červená a zanícená. Nemocné děti mívají výrazně snížený práh pro svědění, proto špatně spí. Mnoho dětí nesnáší dotyk. Jsou neklidné a rozmrzelé.

Co pomáhá na atopický ekzém? Lék neexistuje, přesto můžeme nemoc zmírnit. Hlavním úkolem je co nejrychleji zahojit zanícená místa a průběžně obnovovat přirozenou kožní bariéru neustálým promazáváním pokožky.

Eucerin AcuteCareCreamS klidným svědomím Vám mohu doporučit z lékárny například řadu AtopiControl od značky Eucerin. Obsahuje přípravky péče o pleť obličeje i o pokožku těla. Všechny produkty Eucerin AtopiControl jsou totiž bez parabenů, barviv a parfémů. Přípravky této řady předchází vysušování pokožky, jejímu olupování a zmírňují pocit napětí a svědění.

Eucerin Acute krém AtopiControl s antibakteriálními a chladivými složkami pomáhá zastavit bludný kruh vracejícího se svědění.

 

U nás doma se osvědčily večerní rituály. Děti se těší po pohádce na masáž tělovým mlíčkem. Prospějeme pokožce i vzájemné blízkosti. Špunti milují i koupelový olejíček, který jemně myje pokožku. Je vhodný i pro kojence. Na mokré tělíčko se nanáší podobně jako sprchový gel. Po opláchnutí nezanechává pocit mastnoty. Olej případně stačí přidat miminku do koupele a pokožka je pak krásně heboučká.

Mamince ekzematika by v kabelce neměl chybět kelímek s krémem Atopicontrol. Skvělá první pomoc na suchá kolínka a lokty..

Léčba ekzému – to je běh na dlouhou trať. Dobrou zprávou ale je, že kojenecký ekzém vymizí u většiny dětí mezi druhým a třetím rokem života. Ať tedy ani Vás dlouho netrápí…

Jak posilujeme imunitu…