Jak přežít strie

shuttStrie nebo-li pajizévky, trápí sedmdesát procent těhotných žen. Tudíž není důvod k depresi, když už jste jednou z nich. Strie jsou naprosto normální součástí života a není se za co stydět.
Miminko v určité fázi těhotenství roste prostě takovou rychlostí, že mu domeček začne být malý a praská…

Jizvy vznikají poškozením elastických vláken pokožky. Nikoliv na povrchu, ale v hlubších vrstvách kůže. Na začátku mají vzniklé strie obvykle červenou nebo růžovou barvu. Postupem času se mírně rozšiřují a výsledná barva bývá světlejší než okolní pokožka. Nikdy však nezmizí úplně. Záleží na elasticitě vláken v kůži a na preventivních opatřeních. Svůj podíl má samozřejmě i genetika.

Proti striím neexistuje stoprocentně účinná prevence, ale obecně platí rada – mazat, mazat, mazat… Dodržujte pitný režim a správnou životosprávu. Mažte klidně od chvilky, kdy těhotenství zjistíte. Nezapomínejte při mazání i na hýždě, stehna a prsa.správný způsob mazání

 

 

 

 

 

Když už se strie objeví, nepropadejte panice. Dá se proti nim bojovat. Na čerstvé jizvičky pomáhají hlavně krémy s hojivými účinky, které obsahují panthenol či bylinky jako kostival, měsíček a rakytník. Naše maminky si vystačili se sádlem, vazelínou a olivovým olejem.

Telovy_olej_proti_striim_2_531x800 (1)

V lékárně naleznete bohatou nabídku produktů vhodných k aplikaci během těhotenství. V poslední době mě zaujal olej na strie od značky Eucerin. Krásně voní, rychle se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Obsahuje výhradně přírodní oleje – mandlový, jojobový a slunečnicový. Pokožka zůstává po aplikaci krásně hebká a vláčná. Olej Eucerin je vhodný i pro kojící maminky a vůbec pro všechny ženy s citlivou pokožkou. Aplikuje se dvakrát denně, masírujeme asi pět minut. Tělový olej proti striím nejen účinně předchází vzniku strií, ale také významně redukuje již vzniklé strie.

Musím přiznat, že i pro mě byly strie noční můrou. Zkoušela jsem tělové mlíčka i oleje (kokosový byl můj favorit), ale jizvičky jsem vlastně nepoznala. Jsem přesvědčena, že tento malý “estetický problém” za to miminko stojí!

 

EUCERIN pH5 Tělový olej proti striím 125mlEUCERIN pH5 Tělový olej proti striím 125ml

Unikátní 100% přírodní olej (kombinace přírodního mandlového, jojobového a slunečnicového oleje) účinně redukuje strie a předchází jejich vzniku. Je ideálním přípravkem pro těhotné a kojící ženy a ženy s citlivou pokožkou.

Jak pečovat o pokožku?