Chráníme děti před sluncem

Mom applying sunscreen on baby's back

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spálení v dětství mnohonásobně zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže v dospělosti.

Proč kupovat dětem speciální produkty?

Obsahují vyšší ochranný faktor a také jsou šetrnější – neobsahují parfémy, parabeny a konzervanty, tedy nejčastější alergeny. Jsou tedy skutečně určeny pro citlivou dětskou pokožku. Obecně opalovací přípravky pro dospělé i děti obsahují chemické a minerální filtry. Chemické filtry pohlcují UV záření. Minerální filtry odrážejí záření, které dopadne na jejich povrch. Vytváří jakousi ochrannou vrstvu, a proto jsou vhodné pro ochranu pokožky kojenců, malých dětí a osob, které mají kůži mimořádně citlivou na sluneční záření.

Dnes jsem pro Vás vyzkoušela tři horké favority letošního léta, na které jistě narazíte v lékárnách DrMax.

Prvním z nich je mléko od La Roche Posay Dermo-pediatrics SPF 50+. Zkusili jsme se s dětmi namazat na jaře při vyjížďce na kole. Dcera má kůži citlivější, ale Anthelios posloužil dokonale. Bez alergické reakce a bez spálenin, či červených flíčků jsme se unaveni vraceli večer domů. Přiznávám, že děti kolem poledne slunci nevystavuji. Malé sportovce jsem namazala jenom jednou. Při pobytu u vody bych aplikaci určitě zopakovala. Mléko se lehce roztírá, voní tak akorát, velmi příjemně. Doporučuji určitě i dětem s citlivou, ekzematickou pokožkou. Minerální voda pokožku krásně zklidní a hydratuje.

Druhý testovaný produkt – Equilibria SPF 50+ Baby krém jsem nastražila dětem do šatní skřínky ve školce. Je také voděodolný a testovaný pro děti už od narození. Těm ale rozhodně doporučuji minerální filtry. Mažu děti vždy ráno před odchodem z domova. Jestli se mažou i před odchodem na zahradu, těžko říct… Každopádně nám ochrana jistě vydrží dlouho, zatím se děti nespálily. Krém se roztírá lehce, nezanechává bílou stopu. Voní hezky, ale možná bych ubrala na intenzitě vůně. Oceňuji, že kromě UV filtru obsahuje Equilibria i panthenol a vitamin E (pro rychlejší regeneraci, proti stárnutí kůže). Příjemná je i cena 50 ml tuby, cca 200 Kč.

Jako poslední jsem si vzala na mušku Uriage bariésun SPF 30 s minerálním filtrem. Počítejte s náročnější aplikaci, mléko se hůř roztírá a zanechává jemný bílý povlak (typické pro všechny minerální filtry). Na druhé straně máte přesně kontrolu nad tím, kde už jste přípravek aplikovala. Produkt neobsahuje parfémy, parabeny a jiné dráždivé složky. Termální voda z lázní Uriage pokožku zklidní a hydratuje. Když už tedy musíte vašeho drobečka sluníčku vystavit, toto mléko je nepochybně velmi dobrou volbou.

Tip pro Vás: letos je v nabídce balíček Uriage Bariésun RODINA, kterého je mléko součástí za výhodnou cenu.

Krásné léto a hodně sluníčkových dní!